TurkishEnglishGermany
Astarın Faydaları
Astarın Faydaları

Evinizi veya ofisinizi yeniden boyamayı planlıyorsanız, bir kat astar atmanın önemli oldugunu unutmayın! Astarın bir boya tabakasını bırakmadan önce devam eden kaplama olduğunu bilmiyorsanız, genellikle beyazdır. Ekstra bir adım gibi göründüğünü biliyoruz, ancak astarın boya renginin uzun süre dayanmasını sağlamak için birçok faydası vardır. İşte bu yüzden bu kadar önemli. 

Daha İyi Yapışma

 Boyanın yüzeye ne kadar iyi yapıştığı, boyanın hangi yüzeye uygulandığına bağlı olabilir ve soyulmadan yıllarca gelecekte hayatta kalabilir. Son boya katmanlarınızın uygun bir şekilde kuruması ve astar uygulandığında soyulma olasılığı daha düşüktür. Bir tane satın almadan önce astar boyalar üzerinde biraz araştırma yapın, çünkü istenen çeşitli sonuçları veren farklı astar türleri vardır.

Koyu Renkler Üzerinde Boyama

Hiç beyaz boya ile koyu kırmızı boyamayı denediniz mi? Kaç katman uygularsanız uygulasın o renk tonunu görmeye devam edebilirsiniz. Bir astar katmanı uygulayarak, özellikle daha açık bir renge geçerken daha koyu rengi daha etkili bir şekilde gizler. Bu durumlarda, istediğiniz rengi elde etmek için astar esastır.  

Daha İyi Boya Dayanıklılığı

Astar , yeni boya tabakasının ömrünü artırarak, aşınmış yüzeylerin sızdırmazlığına yardımcı olabilir ve nemin boyanın altına zarar vermesini önleyebilir. yaz aylarında havadaki yüksek nem seviyesi nedeniyle Antalya’daki iç ve dış boya işleri için her zaman astar kullanılmasını öneririz.

Daha İyi Görünüm

Astar ayrıca, özellikle daha hafif boyalar kullanırken dikişleri, alçıpan bandı, ahşap düğümleri ve hatta bazen çatlakları gizlemeye yardımcı olacaktır. 

Astar Her Zaman Gerekli Olmaz

Açık renkli bir boya üzerine koyu renk boya uygularken astar kullanmanız gerekmeyebilir . Ayrıca, bazı boyalar artık içinde ekstra kat eklemeniz gerekmeyecek bir astar ile birlikte geliyor. 

Tabii ki her zaman araştırıyor ve boya hakkında sorularınız varsa Antalya Boyacı Hizmetleri’ni arayın. Herhangi bir boya projesinin düzgün bir şekilde yapılması çok zaman ve uzmanlık gerektirdiğini biliyoruz, bu nedenle bize ihtiyacınız olduğunda buradayız.

DİĞER HABERLER