TurkishEnglishGermany
Dış Cephe Boyası Seçerken Yapılmaması Gereken Hatalar
Dış Cephe Boyası Seçerken Yapılmaması Gereken Hatalar

Antalya Boyacı firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Kendi evinizin dışını boyamak kolay bir fikir gibi görünebilir. Ancak. böyle bir görevi üstlenirken karşılaşabileceğiniz birçok tuzak ve sorun vardır.
Bu yazımızda, bu tür bir boyama işini üstlenirken yapabileceğiniz bazı yaygın hataları paylaşacağız. Başlamadan önce tüm bilgilere sahip olmak, iş için doğru boyayı seçmenize ve tekrar tekrar yapmak sorunda kalma gibi maliyetli bir hatadan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

1. Hava durumunu dikkate almamak
Doğru dış cephe boyasını seçmeyi düşündüğünüzde, göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri iklimdir. Yoğun yağış ve sürekli güneşe maruz kalma, dış cephe boyası üzerinde gerçekten çok etkili olabilir. Bazı dış cephe boyaları, elementlere uzun süre maruz kaldığında diğerlerinden daha iyi tutunabilir. Ultraviyole (morötesi) ışınları kalitesiz boyalarda bağlayıcıları bozar. Bu onların parçalanmalarına ve yağmurla yıkanan bir toz şeklinde salınmalarına neden olarak soluk bir yüzeyle sonuçlanır. Neme uzun süre maruz kalmak, kalitesiz boya formüllerinin yumuşamasına ve şişmesine neden olarak çatlamaya, kabarmaya ve dökülmeye neden olur.

2. Yanlış dış cephe boyası tipini seçmek
Seçtiğiniz dış cephe boyası türü, büyük ölçüde bölgenizdeki hava ve nem koşulları gibi faktörlere bağlı olacaktır. Lateks veya yağ bazlı boyla arasında seçim yapmak, vermeniz gereken en önemli kararlardan biridir. Örneğin; bir kat yağ bazlı boyanın üzerine asla lateks boya sürmemelisiniz. Yapışmaz ve evinizin dışını soyan boya ile sonuçlanırsınız. Yüksek kaliteli bir boya size biraz daha pahalıya mal olsa da, uzun vadede kesinlikle buna değer. Yüksek kaliteli bir boya, elementlere daha iyi tutunur ve orijinal rengini ve tutarlığını daha uzun bir süre boyunca korur, bu da sık sık boyama yapmanız gerekmeyeceği anlamına gelir.

3. Yüzeyin düzgün hazırlanmaması
Evinizin dış yüzeyini nasıl hazırladığınız, evinizin dış cephesi için seçtiğiniz boyayı etkileyecek ve ihtiyacınız olan boya kapsamını belirleyecektir. Evinizin dışı doğru bir şekilde hazırlanmışsa, tek kat boya uygulanabilir. Ancak , evinizin yüzeyi boyama için uygun şekilde hazırlanmadıysa, birden fazla kat boya uygulamanız gerektiğini görebilirsiniz. Bu, tüm işe önemli ölçüde zaman ve maliyet ekleyebilir. Seçtiğiniz boyanın tutunması ve aradığınız uzun ömürlülüğe sahip olması için evinizin uygun şekilde temizlenmesi, zımparalanması ve astarlanması gerekir. Bu adımlar sırasında doğru teknikleri uygulamak, hangi boyayı seçeceğinizi ve dış cephe boya işinizin nasıl sonuçlanacağını etkileyecektir.

Bu makalemizde size dış cephede yapılan hatalardan bahsetmek istedik. Umarım sizin için faydalı olmuştur.

Siz de evinizin dış cephesini boyatmayı düşünüyorsanız Antalya Boyacı her koşulda yanınızda olacaktır. Dış cephe boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER