TurkishEnglishGermany
Duvar Hasarını Nasıl Onarabilirsiniz?
Duvar Hasarını Nasıl Onarabilirsiniz?

Antalya Boyacı firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Pürüzsüz bir yüzey olmadan harika bir boya işi elde edemezsiniz. Bu nedenle hazırlık yapmak çok önemlidir. Duvarı boyamadan önce duvardaki delikleri ve çatlakları onarmalısınız.
Boya işinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için bilmeniz gereken duvar onarım ipucuları vardır.

Büyük ve Küçük Duvar Hasarını Onarma
Daha önce alçıpan da büyük delikler açmadıysanız ve bu işlerden anlamıyorsanız profesyonellere bırakmanızı tavsiye ederiz.

Ezikler ve çukurlar
Küçük delikler ve oyuklar gibi hasarlar en kolay olanlardır.
İhtiyacın olacak şeyler;

  • hızlı kuruyan dolgu macunu
  • zımpara kağıdı veya alçıpan zımpara süngeri
  • alçıpan bıçak

Hasardaki kalıntıları temizleyin. Macun bıçağınızla hızlı kuruyan dolguyu pürüzsüz hale getirin, 24 saat bekleyin ve ardından zımparalayın.

Çivi patlamaları
Alçıpan duvarınızda dairesel çıkıntılar fark ettiniz mi? Bunlar çivi patlamalarıdır ve alçıpan yer değiştirip bir çiviyi gevşettiğinde meydana gelirler.
İhtiyacın olacak şeyler;

  • çekiç
  • tornavida veya matkap
  • duvar vidaları
  • alçıpan bıçak
  • zımpara kağıdı veya alçıpan zımpara süngeri

Vidayı çivinin yaklaşık bir inç yukarısına ve birini yaklaşık yaklaşık bir inç altına vidalayın. Ardından, çiviyi tekrar çakabilir veya çıkarabilirsiniz. Duvar vidaları, duvar seviyesinin altına düşecek şekilde yapılmıştır. Böylece bunları derz dolgu macunu ile kaplayabilirsiniz. 24 saat bekleyin ve zımparalayın. Duvar hasarını hala görebiliyorsanız, bileşimi yeniden uygulayın, 24 saat bekleyin ve tekrar zımparalayın.

Yeniden Boyamak
Duvar hazırlandıktan sonra boyamaya hazırsınız. Tüm odayı yeniden boyuyorsanız, parlak boyaların ve belirli dokuların duvar hasarını vurgulayabileceğini unutmayın.
Onarılmış bir duvarın üzerine çok parlak boya boyamak istiyorsanız, önce duvarı astarlayın. Bu, herhangi bir duvar onarımını gizlemeye yardımcı olacaktır.

Eğer kendiniz yapamıyorsanız Antalya Boyacı her koşulda yardımcı olabilir. Ev boyama, tadilat veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

DİĞER HABERLER