TurkishEnglishGermany
Boya Kabarcıkları Nasıl Onarılır?
Boya Kabarcıkları Nasıl Onarılır?

Antalya Boyacı firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Bir duvarı boyadığınız da en son görmek isteyeceğiniz şey boyanızın kabarcıklanmasıdır. Peki bu kabarcıklar neden oluşur?

Bazen kabarma olarak adlandırılan boya köpürmesi, boya alttaki yüzeye yapışmasını kaybettiğinde meydana gelir.Boya sürüldüğünde, su veya hava dolu kabarcıklar oluşur ve boya kururken söndüklerinde yerinde sertleşebilirler.Hem yağ hem de su bazlı boya kaplamaları, boya uygulandıktan çok sonra bile her an gevşeyebilir.
Tekrar boyayabilirsiniz, ancak bu kısa vadeli bir çözüm çünkü boya muhtemelen yeniden kabaracaktır.

Boya kabarcıklarının oluşmasının nedenleri:

1. Kirli duvarlar: Temizlik konusunda ne kadar uzman olursanız olun, kir ve toz duvarlarınıza yapışacaktır ve taze boyanın duvara veya tavana yapışma kabiliyetini engellerler. bu nedenle, boyamadan önce yüzeyi nemli, sabunlu bir süngerle iyice temizleyin ve ardından boyamadan önce yüzeyin tamamen kurumasını bekleyin.

2. Astarı atlamak: Astar, sadece boya endüstrisinin size başka bir ürün satma girişimi değildir. Bir astar tabakası daha az gözenekli bir yüzey oluşturur, böylece hem bağlayıcılar hem de pigmentler alt tabakaya yapışabilir.

3.Nem: Su damlacıklarından, sızıntılardan veya yüksek nemden kaynaklanan nem, duvarla boya arasında kabarcıklar oluşturarak duvara nüfuz edebilir. Bu tür kabarcıklar, banyo ve mutfak gibi rutubetin yaygın olduğu odalarda meydana gelir.

4.Sıcaklık: Nemde olduğu gibi sıcaklık, mutfaklar veya çok fazla güneş ışığı alan odalar gibi ısıya maruz kalan odalarda daha yaygındır.

Sizde evinizi boyatmak istiyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER