TurkishEnglishGermany
Boya Öncesi, Boyarken ve Boya Sonrası Sağlık ve Güvenlik
Boya Öncesi, Boyarken ve Boya Sonrası Sağlık ve Güvenlik

Boyamadan Önce;
Boyaları seçerken her zaman dikkatli olun, iç mekan boyama için en az toksik ve tehlikeli olmalarını sağlayın.
Devam etmeden ve herhangi bir boya veya astar kullanmadan önce üreticinin yönergelerini ve uyarılarını dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.
Sprey boyama hızlı, kullanışlı ve ekonomik olabilir, ancak aynı zamanda boya partiküllerinin ve dumanlarının tehlikeli şekilde solunması riskini de artırır. Bu nedenle, iç mekan boyaması için tavsiye edilmez.
Soluma riskini en aza indirmek ve gözlerinizi korumak için, yüzeyleri zımparalarken ve hazırlarken daima kaliteli kişisel koruyucu ekipman kullanın.

Boyarken;
Havalandırmadan daha önemli bir şey yoktur, bu nedenle işlem boyunca olabildiğince çok pencere ve kapıyı açık tuttuğunuzdan emin olun.
Küçük çocuklar, evcil hayvanlar ve hamile kadınlar yeni boyanmış odalardan güvenli bir mesafede tutulmalıdır.
Yakında bir sorumlu kişi yoksa merdiven kullanmaktan kaçının.
boya ve astarınızın kullanılmadığı zamanlarda sıkıca kapatıldığından ve sızdırmaz olduğundan emin olun.
Boyanın her yere sıçrama alışkanlığı olduğundan göz koruması sağlayın.

Boyadıktan Sonra;
Sertleşme süreleri ve havalandırma söz konusu olduğunda üreticinin yönergelerini dikkatlice izleyin. Tipik olarak, yeni boyanmış alanlar yaklaşık 2 ila 3 gün havalandırılmalıdır.
Boya kuru görünse ve ağır veya hoş olmayan bir koku yaymasa bile, potansiyel olarak tehlikeli buharlar yayıyor olabileceğini unutmayın.
Hiçbir koşulda atık boya, astar ve diğer kimyasal ürünler kanalizasyona dökülmemeli veya çöpe atılmamalıdır.

Sizde evinizi sağlıklı ve güvenli bir şekilde boyatmak istiyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Boya veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER