TurkishEnglishGermany
Boya Renklerini Seçerken Kaçınılması Gereken 3 Hata
Boya Renklerini Seçerken Kaçınılması Gereken 3 Hata

1. Işığı Düşünmemek

Öncelikle ve en önemlisi, seçtiğiniz renklerin söz konusu odadaki ışıkla nasıl çalışacağını dikkatlice düşünmeniz gerekir. Odaya bol miktarda doğal ışık girmiyorsa, daha koyu renkler donuk ve kasvetli bir alan yaratabilir. Ayrıca, seçtiğiniz renkleri nasıl tamamlayacaklarına göre, şu anda alanı aydınlatmak için kullandığınız çeşitli yapay ışık kaynaklarını hesaba katmaya değer. İsteyeceğiniz son şey, kendinizi donuk veya göz kamaştırıcı derecede parlak bir odada bulmaktır.

2. Aşırı Parlak Renkler
Göz alıcı özellikler ve vurgular oluşturmak için mükemmel araçlar olarak parlak ve koyu renklere yaklaşmak her zaman en iyisidir. Çoğu durumda, bütün bir odayı boyamak için bu tür renkleri kullanmak gerçekten yapılacak yol değildir. Bir iç mekan için yaratıcı bir renk ile düpedüz göze batan şey arasında çok ince bir çizgi vardır.

3. Mat, Parlak, Yarı Parklar Renkler
Boyanın odanın geri kalanı üzerindeki etkileri dramatik bir etkiye sahip olabilecek doğru son katın seçilmesinin önemini asla gözden kaçırmayın. Çocuk yatak odaları için parlak boyalar, eşyaları temiz ve düzenli tutmak için harika olabilir. Ancak aynı zamanda, mat yüzeyler kadar zarif veya abartısız görünmeleri gerekmez.

Sizde evinizi boyamayı düşünüyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Boya veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER