TurkishEnglishGermany
Boyalı Duvarlarınızı Temizlemek İçin 5 İpucu
Boyalı Duvarlarınızı Temizlemek İçin 5 İpucu

Antalya Boyacı firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

1.Boya Türünü Düşünün
Evinizdeki duvarlarda kullanılan boya türü, onları temizlemenin ne kadar zor olacağını belirleyebilir. Uygun alet ve solüsyonlar kullanıldığında hem su bazlı hem de yağ bazlı boyalar temizlenebilir. Ancak, duvarlarınızda hangi tür boya olursa olsun, kullandığınız herhangi bir temizleme solüsyonunu her zaman gizli bir alanda test etmelisiniz.
Boyalı bir duvarı temizlemeden önce, duvardaki cilayı veya boyayı öğrenin.

2.Gerekli Temizlik Aletleri
Boyalı duvarları temizlerken en iyi sonucu almak için yumuşak süngerler ve boyasız bezler tavsiye edilir. Yüzeyi çizebilecekleri için asla kıllı fırçalar kullanmayın.
Mümkünse, temizleme solüsyonunuz olarak sert kimyasallar veya alkol kullanmaktan kaçının. Bu bileşenler boyayı ve yüzeyi bozabilir. Ayrıca duvarlarınızı çizik veya boya hasarı ile mahvetmek istemezsiniz.
Boyalı duvarları temizlemek için kullanılabilecek daha nazik temizlik çözümleri arasında su ve bir kova veya kapta karıştırılmış aşağıdaki diğer bileşen kombinasyonları bulunur:

  • bulaşık deterjanı ve ılık su
  • sirke ve ılık su
  • sirke, kabartma tozu ve ılık su

3.Duvarları Hazırlayın
Suyla ıslatmadan önce duvardaki tozu ve kiri temizlemek önemlidir. Duvarın tepesinden başlayın ve aşağı inin. Bu, tozun duvarın diğer kısımlarında yeniden birikmesini önleyecektir.

4.Duvarlarınızı Temizleyin

Sünger veya bezi duvara sürmeden önce fazla suyu sıkın. Damlama, duvarınızda su izleri bırakabilir. Hafif temizlik için ılık su işi halledecektir.

5.Durulama
Duvarlar temizlendikten sonra, berrak ve temiz su ile durulayın. bunu yapmazsanız, temizleme solüsyonu kurur ve duvarlarda kalıntı bırakır.

Siz de evinizi boyatmayı düşünüyorsanız Antalya Boyacı her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyama veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869  nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER