TurkishEnglishGermany
Dış Cephe Kaplamasından Küf Nasıl Kaldırılır?
Dış Cephe Kaplamasından Küf Nasıl Kaldırılır?

Antalya Boyacı firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Küf, biz farkına bile varmadan evimizin dışında oluşur. Küf gördüğünüz de panik yapmayın. Kaldırmak mümkündür, ancak hızlı bir şekilde harekete geçmeniz gerekeceğini unutmayın. Küf, dış cephe kaplamanızı lekeleyebilir, alerjilerin alevlenmesine ve ahşabın çürümesine neden olabilir.

Küf veya Küf Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Küf, gölgeli alanlarda yetişir. Küf genellikle daha kolay tespit edilir. Küf, evinizin dış yüzeyine yapışır ve toz halindedir.

Küflenmeye Dayanıklı Boya Nasıl Seçilir?
Zaman zaman evimizi boyamak isteriz, gelecek için biraz daha kolaylık sağlaması için küfe dayanaklı boya seçmekte fayda vardır. En az duyarlı boyalar dış emayeler, en hassas olanlar ise lateks boyadır. Keten tohumu yağı bazlı boyalar inanılmaz derecede hassastır.

Gelecekte Küf Nasıl Önlenir?
Küfün ilk etapta ortaya çıkmasını önlemek her zaman akıllıca bir harekettir

  • dış cephe kaplamanıza erişebilecek nem miktarını sınırlayabilmeniz için ağaçlarınızı ve çalılarınızı budayın.
  • hasar kontrolü için ayda en az bir kez evinizde dolaşın. Herhangi bir küf bulursanız, büyüme şansı bulamadan hemen yok edin.
  • küfün büyümesini önlemek için dış cephe kaplamanızı her sonbaharda temizleyin.

Siz de evinizdeki küflerden kurtulmak istiyorsanız Antalya Boyacı her koşulda yanınızda olacaktır. Küf sorunu veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER