TurkishEnglishGermany
Evinizi Boyamak için En İyi Renkler
Evinizi Boyamak için En İyi Renkler


Boyama projeniz için doğru renkleri seçmeyeceğinizden endişe duyuyor musunuz? Binanın rengi önemli olmakla birlikte, boya seçerken dikkate almanız gereken tek şey bu değildir. Bazı temel kuralları izleyerek tam olarak istediğiniz görünümü ve hissi elde edebilirsiniz.

Hangi boya türüne ihtiyacınız olacağını düşündünüz mü? Yağ veya lateks boya yanı sıra farklı parlaklık türleri vardır. Lateks dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır, bu da onu ev sahiplerinin gözdesi haline getirir. Yağ bazlı boyalar da mevcuttur ve düzeltme içeren projeler için popülerdir, çünkü daha dayanıklıdır.

Parlaklığınızı Seçme

Parlak boyaların temizlenmesi o kadar zor değildir, bu da onları küçük çocukları veya evcil hayvanları olan bir ev sahibi bu seçimi yapabilir. fazla çaba harcamadan çoğu kiri silebilirsiniz , Yüksek parlaklığa sahip olan boyanın dezavantajı, herkesin görmesi için kusurları vurgulamaktadır.

Kolayca kapatamıyacagınız çok fazla boya ve işaretin bulunduğu duvarlar için düz veya mat bir boya tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, bir yumurta kabuğu parlaklığının seçilmesi hem kusurları gizler hem de daha kolay temizlik sağlar.

Renk şemaları

Renk düzenlerini seçerken, bir renk tekerleği kullanılmasına yardımcı olur. Yan yana renklerin birbiriyle uyumlu bir şekilde karıştığını fark edeceksiniz. Bunun harika bir örneği, standart bir renk tekerleğinde mavinin yanına yerleştirilmiş mor renktir. Ancak, ne kadar fazla renk ayrılırsa, birbirlerini o kadar tamamlarlar.

Griler, maviler ve yeşillikler gibi daha serin gölgeler bir odanın açılmasına ve alanın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Daha koyu tonları seçerken oda daha küçük görünecektir. Sadece oda için kişisel tercihinize bağlıdır.

Yatıştırıcı Renkler

En sevdiğiniz renklerin üst üste gelen tonları rahatlatıcı bir ortam yaratabilir. Bununla birlikte, sakin maviler ve yeşillikler, herhangi bir odayı sakin bir yaşam alanına dönüştürmek için evrensel olarak garanti edilir. Bu renkler genellikle banyolara veya yatak odalarına önerilir, çünkü bunlar dinlenmeye başladığımız yerlerdir.

Efekti tamamlamak için süslemeniz, perdeleriniz, yatak takımlarınız veya havlularınız için benzer tonları kullandığınızdan emin olun. İstediğiniz son şey, rahatlamayı hedeflediğinizde çatışan bir odadır. Çelişkili veya yüksek renkler çok dikkat dağıtıcı olabilir ve muhtemelen baş ağrısına neden olabilir.

DİĞER HABERLER