TurkishEnglishGermany
Evinizi Yeniden Boyamak İçin İşaretler
Evinizi Yeniden Boyamak İçin İşaretler

Boya iç ve dış duvarlarınızın bakımını sürdürmek de dahil olmak üzere evinizin bakımı, değerini yüksek tutmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Kaliteli boya aynı zamanda evinizin dışını dış etkenlere karşı korur. Dış veya iç mekanınızı yeniden boyamak, evinizi güncellemede büyük bir etki yaratmanın harika bir yoludur, ancak aynı zamanda akıllı bir yatırımdır.

Boya aşınması
Soyulma, köpürme ve çatlama, boyanın ilk başta doğru şekilde uygulanmadığının veya boyanın elementlere yenik düştüğünün işaretleridir. Bu işaretler aynı zamanda kuru çürük veya küfle uğraştığınız anlamına da gelebilir. İlerleyen zamanlarda daha büyük sorunlara yol açabileceği için göz ardı edilmemelidir.

Boyanın solması
Solan boya, bir evin yıpranmış ve kötü görünmesini sağlar. Boya, orijinal boyandığında sahip olduğu aynı canlı renge sahip olmadığında yeniden boyama zamanı gelir. Koyu boyalar, açık boyalara göre daha çabuk solar, bu yüzden dış cepheye açık renk boya seçmek daha mantıklıdır.

Peki evinizi ne sıklıkta boyamalısınız?
Dış cepheler her 5 ila 10 yılda bir boyanmalıdır. bu zaman dilimi, evinizin en son ne kadar iyi boyandığına, kullanılan boyanın kalitesine, yapılan hazırlık işinin kalitesine ve dış cephenin yüzeyine bağlıdır. Ahşap yüzeylerin her 3 ila 7 yılda bir boyanması gerekir. Sıva, her 5 ila 6 yılda bir yeniden boyanmalıdır.

Sizde evinizin tekrar boyanması gerektiğini düşünüyorsanız Antalya Boyaci her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyaması veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER