TurkishEnglishGermany
Evinizin İçini Ne Sıklıkla Boyamalısınız?
Evinizin İçini Ne Sıklıkla Boyamalısınız?

Evinizin içini boyamak, özellikle bütün odaları aynı anda boyamaya karar vermek büyük bir iş olabilir. Peki evinizi ne sıklıkla boyamalısınız?

Aşınma ve yıpranma , odaların ne sıklıkla kullanıldığı ve ne için kullanıldığı gibi dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Her oda birbirinden farklıdır. Bazı odalarda daha fazla vakit geçirirken bazıların da daha az vakit geçiririz. Daha fazla vakit geçirdiğimiz oda daha az vakit geçirdiğimiz odadan daha fazla zarar görecektir. Bu zararlar duvar boyalarının yıpranması, soyulması olabilir.

Yatak odaları: Çoğu yetişkin odasının, genellikle evde en az kullanılan odalar olduğu için sık sık boyanması gerekmez. Ortalama bir yatak odası 5 yıl veya daha fazla zaman sonra boyanabilir. Çocuk odaları ise tamamen farklıdır. Çocuklar duvarlarla hep iç içedir. Duvarları çizmeyi boyamayı çok severler. Bunun yüzünden çocuk odaları diğer odalara göre daha sık boyanır. 3-4 yıl veya daha az zaman sonra boyanabilir.

Salon: Salon çok sık kullanılmaz, bu nedenle boya diğer odalara göre biraz daha uzun süre dayanır. Bu oda insanların duvarlara dokunmasını önleyen daha fazla mobilyaya sahip olma eğilimindedir. Bu alanlar için, aşınma ve yıpranma ile mücadele etmek için yeniden boyamanın aksine, odanın görünümünü değiştirmek istediğinizde yeniden boyama yapabilirsiniz. Ortalama olarak bu alanlar 5-7 yıl arasında ve daha fazla zaman sonra boyanabilir.

Mutfak: Mutfak en çok kullanılan odadır. Mutfak duvarları daha kolay kirlenme eğilimindedir. Pişirme sırasında yemek sıçramaları ve yağ yüzünden duvarları daha silmeniz gerekir ve bu da boyanızın yıpranmasına sebep olur. Ortalama olarak 3-4 yılda bir yeniden boyanmalıdır.

Banyo: Banyolarda oldukça sık kullanılan odalardandır. Banyolardaki asıl sorun, boyanızın ömrünü etkileyecek nemdir. Genellikle 3-4 yılda bir yeniden boyamanız gerekir.

Sizin de aklınız da evinizin boyasını yenilemek varsa Antalya Boyacı her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyaması veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER