TurkishEnglishGermany
İç ve Dış Cephe Boyası Arasındaki Fark Nedir?
İç ve Dış Cephe Boyası Arasındaki Fark Nedir?

Antalya Boyacı firması olarak Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı vb. bölgelerine hizmet vermekteyiz. Amacımız evlerinizi tamamen yenilemek ve tadilat sorunlarınıza birebir çözüm sunabilmektir.

Dış cephe boyası ve iç cephe boyası tamamen farklıdır. Bu yüzden iç cephe boyası dış cepheye, dış cephe boyası iç cepheye uygulanamaz. Dış cephe boyası soyulmadan ve zarar görmeden havaya dayanıklı olmalıdır. Günlük yıpranma ve aşınmaya direnmeleri gerekse de, iç mekan boyalarının o kadar güçlü olması gerekmez. İç mekan boyalarında ayrıca daha düşük seviyede uçucu organik bileşikler bulunur.

Boya hakkında biraz bilgi sahip olmak, iç ve dış boyanın nasıl farklı olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir. Boya, ahşaptan alçı pandan metale kadar çeşitli yüzeyleri kaplamak için yapılır. Çözücüler, pigmentler, reçineler ve katkı maddeleri içerir. Bu kimyasallar bir çözücü içinde yüzer, bu da boyayı ıslatır. Bir duvara uyguladığınızda, çözücü buharlaşır. Reçine yüzeye bağladığı pigment rengi oluşturur. Katkı maddeleri ise, boyayı küflenmeye karşı dirençli hale getirir.

Latekse Karşı Yağ
Yağ bazlı oya alkid veya yağ ile yapılır. Daha yüksek seviyelerde uçucu organik bileşikler içerir. Sonuç olarak, bazı eyaletler iç mekanlarda kullanımını yasaklıyor, bu da dış cephede kullanıldığı anlamına geliyor.
Lateks ( doğal veya sentetik ) plastiğin bir kombinasyonudur. Hem sert hem de esnektir. Daha düşük uçucu bileşiklere sahiptir. Artık hem iç hem de dış mekanlar için vazgeçilmez bir boyadır.

İç ve Dış Lateks
Dış cephe boyasındaki ağır katkı maddeleri ve bağlayıcılar, zorlu hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır.
Benzer şekilde, dayanıklı katkı maddelerine sahip olmayan iç lateksin rengi hemen solar, boya hızlı bozulur ve kendinizi istediğinizden çok daha kısa sürede yeniden boyarken bulursunuz.

Sizde evinizi boyatmak istiyorsanız Antalya Boyacı her koşulda yanınızda olacaktır. Ev boyaması veya ücretsiz tekliflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için 05350304869 nolu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER