TurkishEnglishGermany
Lateks boya
Lateks boya

Lateks boya günümüzde evlerde kullanılan en yaygın boyalardan biridir. Aslında, ev boyasının% 80’inden fazlası lateks veya lateks bazlı boyadır. Lateks boyalar ve astarlar, su bazlı bir boya olan akrilik boya türüdür. Lateks boya hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

İsim
Lateks boya gibi bir adla, ürünün kendisinin doğal bir kauçuk formu olan lateks içermesini bekleyebilirsiniz. Neyse ki, artık durum böyle değil. 1950’lerden önce, lateks gibi akrilik boyaların içinde kauçuk ürünler vardı, ancak Boyaya pahalı kauçuk eklemek, onu oldukça pahalı hale getirecegi için artık kauçuk eklenmiyor ancak isim oldugu gibi kaldı.

Su Bazlı Boya
Lateks bunun yerine su bazlı bir boya olduğu için, onu kullanan herkes için her türlü faydaya sahiptir. Dumanlarda daha geleneksel yağ bazlı boyalardan daha düşüktür, boyama ekipmanını temizlemek önemli ölçüde daha kolaydır ve yağlı boyaların tehlikeli yanıcılıklarına sahip değildir, böylece rötuşlar için istenirse ev sahipleri tarafından fazla depolanabilir.

Faydaları
Lateks boyalar piyasada bulunan en dayanıklı boya formlarından biridir. Lateks boyalı duvarlara sahip ev sahiplerinin, duvarlarında nadiren meydana gelen lekeler hakkında endişelenmesine gerek yoktur, çünkü lateksin dayanıklılığı kolay temizlik sağlar. Aynı zamanda çok çeşitli renk ve yüzey seçenekleri ile tasarım esnekliğini arttırır. Aslında, lateks boya, yağlı boyalarınkiyle karşılaştırılabilir bir parlaklık ve renk derinliği sağlayabilir, ancak yağın aksine, mevcut boyaya dokunulması çok daha kolaydır. Hızlı kurur ve başlangıçta iyi havalandırılan bir alanda kalıcı bir koku bırakmaz.

Profesyonel Boyama Ekibi
Evinizde lateks boyayı mümkün olan en iyi şekilde kullanmak için, uzmanlara bırakmak, kendiniz yapmaktan çok daha iyidir. Profesyonel boyama hizmetleri, bugün piyasada bulunan çeşitli boya çeşitleri ve yüzeyler arasındaki ince farkları anlıyor ve eviniz için doğru boya kararını vermenize yardımcı olabilir.Sizde evinizi boyatmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçiniz 05350304869

DİĞER HABERLER